Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

O nás

 

 

 

 
 

Karel Boček a děti z MŠ Dr.Jana Malíka Chrudim

Karel Boček - revizor a správce ZOOkoutku a hotelu Alík

603 961 558 nebo 608 777 210

 

 

Obrazek

 

Václav Cibulka

Zakladatel útulku v Chrudimi a jeho bývalý předseda.

tel: 722 941 947

Obrazek

Dobrovolník naší ZO - Ing. Tibor Schwarz,DiS.

bor.ekos (at) gmail.com

 

 

Historie :

Rádi bychom na této stránce představili  kromě pracovníků útulku i dobrovolníky, kteří spolupracují s útulkem dlouhodoběji a pomáhají psy venčit a čistit kotce, připadně se starají o jejich umisťování vyhledáváním domovů pro psy. Jejich fotografie a povídání o nich budeme připravovat průběžně, tak jak se nám je podaři ulovit a nafotit.

Pro hledání majtelů ztracených psů i pro zájemce o adopci našich psích obyvatelů, které majitelé odložili nebo vyhnali, je důležitý internet. Útulek, i když je sebelepší, nikdy nemůže psu vynahradit péči milujícího majitele. Útulek by neměl být osamoceným ghettem, sběrnou či odkladištěm nepohodlných zvířat. Proto považujeme za velmi důležité, abychom pro psy nacházeli dobré nové domovy a v tom je právě internet neocenitelným pomocníkem.

Stránky pro nás dobrovolně zdarma zhotovila a do ledna 2009 spravovala Mgr. Dana Bočková z Prahy (jedná se o náhodnou shodu jmen s naším Karlem Bočkem), která rovněž v rámci dobrovolnické výpomoci spravuje a stará se o mnoho dalších stránek ostatních útulků. Sama nás oslovila a nabídla nám tuto pomoc, kterou jsme rádi přijali. Zajišťuje i reklamu a inzerci psů na internetu a organizuje pro inzerci další dobrovolníky, dlouhodobě vyhledává, sleduje a přidává na tento web ztráty a nálezy zvířat v regionu.  

Internetové stránky již navštěvují pravidelní návštěvníci, avšak je stále třeba psy inzerovat na internetových inzertních serverech, odkud k nám přicházejí zájemci noví a tuto mravenčí, úmornou a někdy velmi nudnou, avšak nenahraditelnou pomoc pro nás dělá rovněž i Alena Hrušková z Prahy.

Další dobrovolníky, kteří by takto chtěli vypomoci na internetu vítáme a zapojíme do připravovaného a osvědčeného systému inzerce. Rovněž tak vítáme i fyzické dobrovolníky na venčení a péči o psy. Pohyb je totiž pro psy životní nutností. V našem útulku mají psi možnost se vyběhat ve výbězích, kam se střídavě pouštějí skupinky psů, kteří se snesou.

Pro psy jsou však nesmírně cenné rovněž procházky jako zdroj radosti, vybití elánu, poznávání nových podnětů a intenzivního pohybu. Proto je pro ně venčení  velmi důležité, zabraňuje tak psychickým poruchám psů, jako např. kotcovému syndromu, agresivitě, apatii, svalové dystrofii, trávicím poruchám, osteoporóze a zlepšuje se socializace psa, která mu zvyšuje šanci najít nový domov. Rukou na venčení všech pejsků nikdy není dost. Proto jste všichni vítání, kteří byste chtěli pomoci. 

Bývalí dobrovolníci útulku Alík Chrudim:

Sokolová Lucie, Veronika Mišová, Vojtěch Urban

Obrazek


      

                                 

dscn5181.jpg

 

 

dscn5180.jpg 

  
 


  Studenti SŠZ a VOŠ Chrudim,  ZŠ Školní náměstí Chrudim, Obchodní akademie Chrudim Chrudimský deník je mediální partner útulku Alík.
Děkujeme.